Юридична консультація: Ігор Мізрах розказав про процедуру переобладнання транспортних засобів

Процедура переобладнання транспортних засобів, є досить тривалою і відбувається в декілька етапів. Кожний етап передбачає отримання того чи іншого документу.

I. Огляд транспортного засобу

Спочатку власник або уповноважена особа надає транспортний засіб (ТЗ) для проведення огляду реєстраційно-екзаменаційним підрозділом Державтоінспекції МВС (за місцем реєстрації ТЗ). Інспектор складає та вручає Акт технічного огляду транспортного засобу. Цей етап потрібний для того, щоб зафіксувати та задокументувати вигляд транспортного засобу та його технічні характеристики до початку переобладнання.

II. Погодження уповноваженою організацією

З метою переобладнання ТЗ законодавство вимагає отримати попереднє погодження у спеціально уповноваженої організації. До спеціально уповноважених організацій належить: державне підприємство «ДержавтотрансНДІпроект», Центр безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС.

Власник (уповноважена особа) зобов’язаний подати до спеціально уповноваженої організації такі документи:
* заяву про погодження переобладнання ТЗ, в якій зазначаються відомості про ТЗ, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання;
* копію свідоцтва про реєстрацію ТЗ;
* копію акта технічного огляду ТЗ, оформленого реєстраційно-екзаменаційним підрозділом Державтоінспекції МВС.
У строк, що не може перевищувати десяти робочих днів, спеціально уповноважена організація розглядає заяву про погодження і видає документ про погодження або ж надає обґрунтовану відмову в погодженні переобладнання ТЗ. Документ про погодження, окрім відомостей про ТЗ і його власника, має містити інформацію про вид та умови (вимоги) переобладнання ТЗ, які є обов’язковими для власника ТЗ. Ці дані також вносяться до Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

III. Переобладнання транспортного засобу

У власника ТЗ є два варіанти, яким чином законно здійснити переобладнання транспортного засобу. Перший варіант – зробити це в індивідуальному порядку, однак за умови дотримання вимог, зазначених у документі про погодження. Другий варіант – це звернутися до суб’єкта господарювання, який має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання, узгоджену з МВС та Мінінфраструктури, і свідоцтво про погодження конструкції ТЗ щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

IV. Оцінка відповідності

Після переобладнання транспортного засобу необхідно пройти оцінку відповідності. Для цього власник або уповноважена особа мають звернутися із заявою про проведення оцінювання до організації з оцінки відповідності. Перелік організацій з оцінки відповідності розміщується на інформаційних стендах реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС. До них належать: випробувальна лабораторія (центр), що має атестат акредитації відповідної галузі; орган з оцінки відповідності, визнаний та призначений в установленому порядку для проведення процедури сертифікації транспортних засобів; підприємство, що має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО з установлення відповідності конструкції транспортного засобу, що переобладнаний, умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження.
Організація з оцінки відповідності перевіряє ТЗ, що переобладнаний, на відповідність правилам, нормативам і стандартам України та умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження. Максимальний строк проведення оцінювання становить один місяць. За наявності позитивного висновку власник транспортного засобу отримує сертифікат відповідності або акт технічної експертизи.

V. Перереєстрація транспортного засобу

Транспортний засіб, що переобладнаний, підлягає перереєстрації реєстраційно-екзаменаційним підрозділом Державтоінспекції МВС. Власник або уповноважена особа можуть звернутися із заявою про перереєстрацію ТЗ незалежно від місця реєстрації (проживання) власника. Законною підставою для державної перереєстрації переобладнаних ТЗ є сертифікат відповідності або акт технічної експертизи.

Дотримання вищезазначеної процедури перереєстрації ТЗ є обов’язковим. Її порушення тягне за собою адміністративну відповідальність. Наприклад, керування транспортними засобами, переобладнаними з порушенням відповідних правил, нормативів і стандартів, тягне за собою накладення штрафу від 0,2 до 0,3 мінімального розміру заробітної плати. Окрім цього, керування транспортними засобами, не перереєстрованими у встановленому порядку, карається штрафом від двох до п’яти мінімальних розмірів заробітної плати. При повторному вчиненні цього правопорушення протягом року сума штрафу збільшується до трьох – восьми мінімальних заробітних плат, а також можливе оплатне вилучення транспортного засобу.

Посилання:
Кодекс України про адміністративні правопорушення
Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них…
Порядок переобладнання транспортних засобів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 р. № 607

mizrakhigor.wordpress.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *